زمان انتشار eFootball 2024

هر سال وقتی به فصل تابستان نزدیک می‌شویم، زمزمه‌ها و اخباری مبنی بر ارائه نسخه جدیدی از بازی eFootball شنیده می‌شود. امسال نیز اخباری مبنی بر ارائه نسخه جدید این بازی پر طرفدار و بسته آپدیت آن در اواخر آگوست 2023 (شهریور 1402) توسط کونامی منتشر شده است. این نسخه eFootball 2024 نام دارد و سومین نسخه از بازی محبوب ئی‌فوتبال از زمان تغییر نام بازی PES است. جالب این است که شور و اشتیاق گیمرها برای دریافت نسخه‌های جدید بازی و تست قابلیت‌های آن نیز، بیشتر از سال قبل می‌شود.

معرفی بازی eFootball

eFootball محصول کمپانی ژاپنی KONAMI یکی از محبوب‌ترین بازی‌های شبیه‌سازی فوتبال است که در نسخه‌های قبلی (تا سال 2021) با نام Pro Evolution Soccer (یا به اختصار PES) عرضه می‌شد. در این بازی می‌توانید تیم مورد علاقه خود را از میان تیم‌های موجود انتخاب کرده و تجربه یکی فوتبال زیبا و مهیج را داشته باشید. علاوه بر آن می‌توانید تیم اختصاصی خود را نیز از پایه ساخته و آن را به اوج برسانید و با شرکت در مسابقات مختلف از جمله لیگ قهرمانان و یا لیگ اروپا مهارت‌های خود را به نمایش بگذارید و جام‌های مختلف را بدست بیاورید.

بازی eFootball

گیم‌پلی بازی eFootball بسیار عالی و از تنوع حرکات زیادی برخوردار است. به همین دلیل می‌توانید در موقعیت‌های مختلف گل‌ها جذاب و متنوعی را به ثمر برسانید. همچنین با قابلیت بازی آنلاین می‌توانید با دوستان خود در سراسر جهان به رقابت پرداخته و لحظات نابی را تجربه کنید.

فراز و نشیب‌های eFootball

در بازی eFootball عمدتا شاهد پیشرفت‌های گرافیکی در گیم‌پلی و نزدیک شدن آن به واقعیت بوده‌ایم. کونامی همیشه در تلاش برای بازآفرینی شور و شوق فوتبال واقعی بوده است. دور از انتظار نیست که این نسخه از بازی هم پیشرفت‌های خوبی در این زمینه داشته باشد.

با این حال یکی از موارد قابل توجه پس از سال 2022 (یعنی زمانی که نام بازی PES به eFootball تغییر کرد)، افت فنی بازی بوده است. این موضوع را اکثر طرفداران قدیمی این بازی تایید کرده‌اند و حتی برخی از طرفداران این بازی به فیفا کوچ کرده‌اند. البته پلیرها در نسخه دوم ئی‌فوتبال (یعنی eFootball 2023) با پیشرفت چشم‌گیری مواجه شدند.

eFootball 2023 نسبت به نسخه پیشین خود از گرافیک خیره کننده‌تر و گیم‌پلی جذاب‌تری بهره‌مند است. در این نسخه از بازی، فوتبالی سراسر هیجان و واقعی را تجربه خواهید کرد. حرکات فردی بازیکنان با ظرافت خاصی طراحی شده و محیط بازی شبیه‌سازی کاملی از محیط واقعی است. بارش باران، تلالو نور خورشید در روز و روشنایی نورافکن‌ها در شب، هارمونی بی‌نظیری از رنگ و زیبایی را به نمایش در می‌آورد.

بدون شک یکی از جنجالی‌ترین نسخه‌های ای‌فوتبال، نسخه 2023 است. زمانی‌ که تریلرها و تصاویر زیادی قبل از عرضه بازی منتشر شده بود، انتظارات از این نسخه چندین برابر هر سال شد و حتی خیلی‌ها می‌گفتند فیفا باید از دنیای گیم خداحافظی کند. به نظر می‌رسد کونامی در نسخه 2024 نیز، برنامه ویژه‌ای برای ای‌فوتبال داشته باشد. خبر قطعی که در این مورد می‌توان گفت این است که در این نسخه نیز لوگوها، بازیکنان، لباس‌ها و … مطابق با قراردادهای جدی تنظیم شده‌اند.

تکلیف دارایی‌های قبلی چه می‌شود؟

در این نسخه تمام دارایی‌های قبلی شما نظیر کوین‌ها، امتیازات GP، تیم پایه، قراردادها، معاملات شانسی، تمدید قرارداد، بازیکنان، مدیران، برنامه‌های آموزشی، مهارت‌ها، اهداف و تنظیمات مختلف درون بازی حفظ خواهند شد و می‌توانید با دست پر، وارد نسخه جدید بازی شوید.

البته ممکن است در برخی کشورها برخی از آیتممها منقضی شوند. به عنوان مثال کوین‌ها برای پلیرهای دارای حساب کاربری کشور ژاپن دارای اعتبار 180 روزه هستند و ممکن است طی فرآیند انتقال منقضی شوند. این موضوع بسته به شرایط برای امتیازها، قراردادها، بلیت‌ها، بازیکنان و مدیران نیز ممکن است پیش بیاید. علاوه بر آن ممکن است نام و نشان برخی از بازیکنان نیز به طور خودکار بروز شود.

بازی eFootball 2024

اکثر بازیکنان استاندارد که قرارداد خود را در eFootball 2023 امضا کرده‌اند، وابستگی‌ها و عکس‌هایشان بروزرسانی خواهد شد. علاوه بر این، بازیکنانی که در eFootball 2024 در دسترس نیستند، با آیتم‌های درون بازی با ارزش معادل جایگزین خواهند شد. البته کونامی اذعان داشته که بازیکنان و مدیرانی که منتقل نمی‌شوند، ممکن است در آینده از طریق بروزرسانی‌های اضافی در دسترس قرار بگیرند.

می‌توانید بازیکنان لیست شده در “فهرست بازیکنان استاندارد” را با رفتن به مسیر زیر بررسی کنید:

[eFootball™ World] > [Contract]

تیم‌ها نیز در صورت وجود در eFootball 3 به همان صورت باقی خواهند ماند. مگر اینکه تیم مربوط در این نسخه موجود نباشد.

در این صورت از مسیر زیر می‌توانید یک تیم پایه جدید را انتخاب کنید:

[Game Plan] > [Team] > [Base Team Settings]

آواتارها نیز از از نسخه‌های قبل بارگیری می‌شوند، اما اگر آواتار قدیمی در دسترس نباشد، به حالت پیش‌فرض برخواهد گشت.

با Team Playstyle Level خداحافظی کنید

طبق ادعای کونامی در PES 2024 و نسخه‌های پس از آن دیگر قابلیت Team Playstyle Level در عنصر گیم‌پلی وجود نخواهد داشت. به این ترتیب بازیکنان دیگر ویژگی “تسلط به سبک بازی تیمی” را نخواهند داشت و توانایی‌های آن‌ها بر اساس امتیاز و مهارت‌های سبک بازی تیمی افزایش یا کاهش نخواهد یافت. این به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از هر سبک بازی تیمی، مسابقات مختلف را به صورت آزادانه انجام دهند.

در نسخه 2023 و نسخه‌های قبل قابلیتی وجود داشت که در آن برخی از کارت‌های بخش استاندارد پس از رسیدن به حداکثر سطح خود، طراحی متفاوتی دریافت می‌کردند. اما این قابلیت دیگر در eFootball 2024 در دسترس نیست. این تغییر روی کارت‌های بازیکن استانداردی که در حال حاضر دارید نیز تأثیر می‌گذارد.

فهرست نقل و انتقالات

به طور فهرست‌وار می‌توان گفت دارایی‌های زیر به صورت کامل از نسخه‌های قبل یه نسخه 2024 انتقال خواهند یافت.

・ eFootball™ Coins
・ eFootball™ Points
・ GP (Max 999,999,999)
・ Nominating Contract
・ Chance Deal
・ Contract Renewal (60 Days)
・ Contract Renewal (10 Days)
・ Training Program
・ Skill Training Program
・ Special Strip
・ Settings

همچنین موارد زیر به صورت مشروط (بسته به شرایط ممکن است به نسخه جدید منتقل شوند)

・ Base Team
・ Players
・ Managers
・ Avatar
・ Objectives

در صورت ارائه اخبار جدیدتر در زمینه بازی eFootball 2024، حتما در همین پست با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

برای خرید نسخه نهایی بازی eFootball 2024 اینجا کلیک کنید.