تمام محصولاتی که در وب سایت رایانکده عرضه می شوند (به غیر از محصولات عرضه شده بر روی دیسک) دارای گارانتی هستند. مگر اینکه در صفحه محصول عبارت “فاقد گارانتی” نمایش داده شود. به عبارتی محصولاتی که در توضیحات آنها این عبارت (فاقد گارانتی) درج شده شامل گارانتی نمی‌شوند.
با این حال می‌توان گارانتی محصولات سایت را به صورت کلی به صورت زیر شرح داد:

گارانتی محصولات عرضه شده بر روی دیسک

محصولاتی که در رایانکده بر روی دیسک عرضه می‌شوند (نرم‌افزار، بازی، آموزشی، انیمشن‌ها و …) به صورت استمپری و ارجینال تهیه می‌شوند و احتمال بروز مشکل در زمان تولید آنها نزدیک به صفر است. به همین دلیل این محصولات فاقد گارانتی از طرف شرکت‌های تولید کننده هستند. بدیهی است که رایانکده نیز هیچ مسئولیتی در قبال این محصولات ندارد.

فلش و رم

تمامی محصولات فلش و رم موبایل دارای هولوگرام و گارانتی می‌باشند. برای استفاده از خدمات گارانتی باید محصول را به صورت کامل (به همراه جعبه، هولوگرام گارانتی مربوطه، کارت گارانتی، درب فلشهای دارای درب و خشاب رم‌های دارای خشاب و دیگر ملحقات) برای ما ارسال کنید. در صورت کم بودن هر یک از ملحقات، رایانکده هیچ مسئولیتی در مورد گارانتی محصول یا محصولات نخواهد داشت.
لازم به ذکر است باید حداقل یک ماه قبل از اتمام تاریخ گارانتی، محصولات مربوطه را برای ما ارسال کنید.

لوازم جانبی کامپیوتر و موبایل

برخی از لوازم جانبی دارای گارانتی هستند که در این صورت به همراه محصول کارت گارانتی هم عرضه می‌شود. همچنین ممکن است اطلاعات گارانتی بر روی جعبه محصول درج شده باشد. در صورتی که محصول مربوطه دارای گارانتی است می‌توانید آن را به همراه جعبه، کارت گارانتی و دیگر ملحقات حداقل یک ماه قبل از اتمام تاریخ گارانتی برای ما ارسال کنید.

شرایط گارانتی برای هر کالا متفاوت است و هر شرکتی نیز رویه خود را در ارائه خدمات گارانتی دارد. به همین دلیل رایانکده (به عنوان فروشنده و عرضه کننده محصولات) نمی‌تواند شرایط عمومی و کلی برای گارانتی ارائه دهد. به این ترتیب خدمات گارانتی می‌تواند شامل تعمیر، تعویض و یا عودت مبلغ خریداری شده باشد. بر همین اساس و بر مبنای عملکرد شرکت مربوطه، رایانکده به مشتریان پاسخگو خواهد بود.

بدیهی است رایانکده (به عنوان فروشنده محصولات) هیچ مسئولیتی در قبال انجام تعهدات گارانتی توسط شرکتهای گارانتی کننده ندارد. یعنی در صورت بروز هر گونه مشکلی در انجام امور گارانتی، مشکل باید بین خریدار و شرکت گارانتی کننده حل و فصل شود. رایانکده تنها در جهت رفاه مشتریان و برای جلوگیری از سردرگمی آنها، کالاهای معیوب و گارانتی‌دار را دریافت و به عنوان پیک به شرکت‌های مربوطه ارسال می‌کند.

مدت زمان گارانتی برای محصولات و هر یک شرکتهای ارائه کننده خدمات گارانتی متفاوت است. این زمان بر روی کارت گارانتی یا جعبه محصول درج شده و رایانکده هیچ مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

هرگونه شکستگی، روندگی، کشیدگی سیم، مخدوش بودن هولوگرام گارانتی، آسیب ناشی از نوسانات برق، آب خوردگی، تعمیر یا باز شدن محصول توسط افراد غیر مجاز و هرگونه ایراد ظاهری و فیزیکی و ناقص بودن اجزای محصول طبق ضوابط شرکت‌های گارانتی کننده سبب ابطال گارانتی می‌شود. همچنین گارانتی می تواند شرایط دیگری را نیز شامل شود که در بخش توضیحات گارانتی محصول درج شده باشد.

مشتری موظف است کالاهای معیوب خود را به همراه شرح کامل دلیل خرابی به صورت مکتوب و ذکر نام و نام خانوادگی خود (که در سایت ثبت شده است) ارسال نماید. لطفا کالاهای معیوب دارای گارانتی را تنها از طریق پست معمولی ارسال کنید. (به دلیل قیمت بسیار پایین هزینه پست معمولی)

در صورت ارسال کالا از طریق پست سفارشی، باربری، تیپاکس و یا هر روش حمل‌و‌نقل دیگر، مشتری موظف به پرداخت کلیه هزینه‌ها تا تحویل کامل کالاها درب دفتر رایانکده می‌باشد. بدیهی است در صورت عدم پرداخت هزینه توسط مشتری، رایانکده هیچ مسئولیتی جهت دریافت کالاها ندارد.
لازم به ذکر است هیچگونه مسئولیتی در قبال بروز هرگونه آسیب احتمالی در زمان حمل‌و‌نقل و تحویل کالا برعهده ما نیست و این موضوع باید بین مشتری و شرکت پست یا دیگر واسطه‌های حمل‌و‌نقل حل شود.

هزینه ارسال کالاها جهت خدمات گارانتی به دفتر رایانکده و هزینه بازگشت کالاها بر عهده مشتری است. از طرفی هزینه ارسال کالاها به شرکتهای مربوطه و دریافت آنها بر عهده سایت رایانکده می باشد.

لطفا قبل از ارسال کالاهای معیوب دارای گارانتی هماهنگی های لازم را با ما انجام دهید. در غیر این صورت رایانکده هیچ مسئولیتی جهت دریافت کالاها نداشته و خسارت‌های ناشی از آن بر عهده مشتری است.